Aparat ortodontyczny Bytom: metalowy, kryształowy czy lingwalny?

Aparat ortodontyczny jest bardzo ważny, jeśli zależy nam na szybkim wyprostowaniu uzębienia. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób się na to decydują. Są jednak różne modele – bardziej i mniej widoczne. Dowiedz się co najlepiej wybrać i czy warto dodatkowo dopłacać?

Aparat klasyczny: metalowy i porcelanowy

Najczęściej zakłada się klasyczne aparaty na zęby, które składają się z zamków lub pierścieni umocowanych na zębach. Mogą być one wykonane z metalu, najczęściej jest to stop niklu, lub też z porcelany, która jest przezroczysta lub też w kolorze zębów. W tym drugim przypadku aparat ortodontyczny Bytom jest praktycznie niezauważalny na zębach, jednak nie wszyscy decydują się na taki wybór. Są również aparaty porcelanowe. Te znacznie mniej rzucają się w oczy, ale są też dwa razy droższe, bo średnio trzeba za nie zapłacić około 6 tys. zł, podczas gdy za metalowy płaci się dwa razy mniej. Do tego dochodzi także cena za wizyty kontrolne, które odbywają się średnio co 4-6 tygodni i kosztują od 100 do 300 zł. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na zwykłe aparaty ortodontyczne. Są dużo tańsze, a biorąc pod uwagę koszty leczenia i wizyt korekcja zębów nie należy do tanich. Trzeba jednak wybierać co jest lepsze. Noszenie aparatów na zęby trwa dobrych kilka miesięcy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na mniej widoczne rozwiązania, które są jednak droższe.

A może aparat językowy?

Są też aparaty językowe (lingwalne), które nie są w ogóle widoczne. Mocuje się je po wewnętrznej stronie uzębienia. Dzięki temu aparat ortodontyczny Bytom jest zupełnie niewidoczny. Wprawdzie koszt jego założenia jest niemały, bo to kwota rzędu 8-10 tys. zł. Jednak nie wszyscy mogą zdecydować się na takie aparaty. Choroby przyzębia, niedostateczna wysokość korony zębowej czy wąskie łuki powodują, że nie zawsze można założyć taki aparat na żeby. Stąd też nie wszyscy mogą się na to zdecydować. Każdorazowo potrzebna jest dokładna konsultacja z lekarzem, który doradzi najlepsze w naszym wypadku rozwiązanie. Tak czy siak noszenie aparatów na zęby nie jest czymś nad wyraz dziwnym. To staje się coraz popularniejsze i decyduje się na to coraz więcej osób. To zupełnie coś normalnego. Na korekcję zębów decydują się również ludzie na wysokich szczeblach czy też celebry ci. To powoduje, że moda na prostowanie zębów jest już bardzo zaawansowana. Coraz więcej osób się na to decyduje i to niezależnie od wieku czy płci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *