Dentysta Gliwice: kiedy należy go odwiedzać?

O zęby trzeba dbać. Wie o tym praktycznie każdy. Ważne jest, by regularnie odwiedzać dentystę. W przeciwnym razie możemy tego żałować. Im większe ubytki, tym dłuższe i bardziej skomplikowane leczenie.

Nie boli cię ząb, idź do dentysty

Większość z nas odwiedza stomatologa, kiedy ból zębów przeszkadza im w codziennym funkcjonowaniu. Niestety, może się okazać, że jest już za późno. Konieczne będzie borowanie, a także leczenie kanałowe, które jest często jedynym sposobem na uratowane tkanki zębowej. Ból zębów to sytuacja awaryjna, kiedy niewiele da się już zrobić. Tymczasem można by tego uniknąć w bardzo prosty sposób. Regularne przeglądy, przynajmniej dwa razy do roku, to doskonała recepta na zachowanie zdrowego i pięknego uzębienia. Co ważne w początkowym stadium można skutecznie przeciwdziałać powstałym wadom i leczyć ubytek, zanim dojdzie do powstania próchnicy. Dobry dentysta Gliwice wykorzystuje w tym celu specjalne urządzenia, jak np. laser Vista Cam iX. Jego działanie polega na tym, że w kierunku zęba jest wysyłana wiązka światła. Pod wpływem zjawiska fluorescencji można wykryć ubytki w początkowym stadium. Wtedy zazwyczaj można leczyć wady bez zastosowania wiertła. Czasem wystarczy zastosować specjalny preparat, by zlikwidować miejsce zagrożone próchnicą. Niestety, im później wada będzie wykryta, tym gorzej, a bez ingerencji w nerw zęba się nie obędzie. Warto zatem odwiedzać dentystę systematycznie i nie tylko w momencie, kiedy nie potrafimy wytrzymać z bólu.

Nie zapominaj o codziennej higienie

Statystyki są alarmujące. Ponad polowa Polaków nie myje zębów rano i wieczorem. Nie trzeba nikogo przekonywać, że codzienne higiena to podstawa. Pasty z fluorem zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii, które mogą doprowadzić do ubytku. Jeśli będziemy ich używać, znacznie rzadziej będziemy musieli odwiedzać dentystę. Produkowane obecnie preparaty do szczotkowania zębów stanowią doskonałą ochronę jamy ustnej i zabezpieczenie przed bakteriami. Ich regularne stosowanie znacznie ogranicza ryzyko próchnicy. Oczywiście trzeba wybierać dobrej jakości produkty. Kupowanie tanich i marnej jakości produktów to oszczędności na krótką metę, bo zęby znacznie szybciej się psują i trzeba więcej wydawać na dentystę. Profilaktyka jest bardzo ważna, a jej zaniedbywanie wiąże się z wieloma niedogodnościami. W ten sposób można uniknąć długotrwałego leczenia, a także wiele oszczędzić. Jeśli będziemy musieli odwiedzić gabinet stomatologa, wybierzmy sprawdzone miejsce. Tylko dentysta Gliwice z prawdziwego zdarzenia zrobi wszystko jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *