Dentysta Gliwice: odwiedzaj go nie tylko kiedy to konieczne

Często odwiedzamy gabinet stomatologiczny od przypadku do przypadku. Zazwyczaj ząb boli nas już tak bardzo, że trudno na to cokolwiek poradzić. Wtedy konieczne są z reguły bardziej inwazyjne metody, np. leczenie kanałowe. Tymczasem wystarczyłoby tego uniknąć, dbając o profilaktykę jamy ustnej.

Odwiedzaj dentystę regularnie

O ile o regularne mycie zębów większość z nas dba, to profilaktyczna wizyta w gabinecie stomatologicznym jest często pomijana. Wielu z nas nie odczuwa potrzeby leczenia, jeśli nic ich nie boli. To duży błąd. Dentysta Gliwice wykrywa wiele wad właśnie podczas profilaktycznych kontroli, które powinny mieć miejsce przynajmniej raz do roku. W przeciwnym wypadku wykonywane zabiegi mogą być znacznie bardziej uciążliwe. Nowoczesne metody leczenie pozwalają wykryć próchnicę w jej początkowym stadium. W ten sposób można ją usunąć praktycznie bez większego trudu i konieczności stosowania środków znieczulających. Im później podejmiemy się leczenia, tym gorzej. Zamiast na jednej wizycie, może się skończyć na kilku. Konieczne będzie też zastosowanie znieczulenia, bo dentysta Gliwice będzie się musiał dostać w głąb tkanek zębowych. Oczywiście nie ma zębów, których nie dałoby się uratować, jednak czas na to poświęcony będzie znacznie dłuższy. Tymczasem regularne wizyty pozwoliłyby temu zapobiec. Wada byłaby usuwana zaraz na początku i nie byłoby konieczności wiercenia w zębie.

Nowoczesne metody leczenia w gabinetach dentystycznych

Pocieszające jest jednak to, że nawet największy ubytek można wyleczyć bezboleśnie. Wprawdzie trwa to znacznie dłużej, ale sam zabieg nie boli. Dentysta Gliwice stosuje nowoczesne metody znieczulenia. Są one zupełnie inne od tych stosowanych jeszcze kilka lat temu. Kiedyś po wizycie u dentysty było trudno mówić. Środek znieczulający powodował paraliż. Dziś jest zupełnie inaczej preparat działa miejscowo, a jego ilość jest obliczana komputerowo. Tuż po skończonym zabiegu można normalnie funkcjonować, prowadzić samochód, swobodnie rozmawiać. Kiedyś takich możliwości nie było. Dyskomfort po wizycie u stomatologa odczuwano jeszcze kilka godzin po zabiegu. W wielu gabinetach dentystycznych stosuje się gaz rozweselający. To rozluźnia mięsnie i pozwala się odstresować. Dzięki temu pacjent nie odczuwa strachu przed dentystą, a zabieg bardzo szybko mija. To duże udogodnienie. Nowoczesne metody znieczulenia powodują, że nawet największy ubytek można zniwelować bez szkody dla pacjenta.

Szukasz dobrego dentysty? Sprawdź tu: http://vita-dent.gliwice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *