Dentysta z Tarnowskich Gór radzi, jak leczyć zęby taniej

Wiele osób unika leczenia zębów, bo wiąże się to sporymi nakładami finansowymi. Rzeczywiście prywatne wizyty w gabinetach nie należą do najtańszych, a publiczna służba zdrowia jest mało dostępna. Na przyjęcie do specjalisty czeka się nawet kilka miesięcy. Jak można to zmienić?

Chodź regularnie na przeglądy

Ważne jest, by regularnie odwiedzać dentystę, przynajmniej dwa razy do roku. Wbrew pozorom w ten sposób wiele zaoszczędzisz. Ubytki w początkowym stadium są bardzo proste do wyeliminowania. W niektórych gabinetach stosuje się nawet specjalny laser, który pod wpływem zjawiska fluorescencji naświetla chorobowo zmienione miejsca. W ten sposób można pozbyć się bakterii, zanim jeszcze pojawi się próchnica. W wielu przypadkach wystarczy wtedy użyć jedynie dobrego preparatu bakteriobójczego. Czasem wystarczy założyć niewielką próchnicę i konieczne jest jedynie borowanie zewnętrznej warstwy zęba bez ingerencji w sam nerw. Tego typu zabiegi nie są skomplikowane i często kończą się już na jednej wizycie. Tymczasem leczenie większych ubytków jest już dużo bardziej kłopotliwe. Często jedynym sposobem ratunku jest leczenie kanałowe, które jest znacznie bardziej skomplikowane od tradycyjnych zabiegów i w większości przypadków nie kończy się na jednej wizycie. Wymaga też ingerencji w sam nerw zęba. Wiąże się też z ogromnymi kosztami finansowymi. Niestety, leczenie kanałowe to koszt rzędu kilkaset złotych. Z tego właśnie powodu tak istotne jest, by na bieżąco leczyć wszystkie ubytki. W ten sposób jednorazowo zapłacimy zdecydowanie mniej. Poza tym na takie wizyty można się przygotować. Jeśli natomiast okaże się, że ból zęba jest już nie do wytrzymania, trzeba będzie jak najszybciej zgłosić się do gabinetu. Jeśli profesjonalny dentysta Tarnowskie Góry będzie musiał przeprowadzić leczenie kanałowe bądź też sięgnąć po inne metody ratowania zębów, jak np. implanty czy koronki, wówczas może okazać się, że koszty takich prac będą bardzo wysokie. Lepiej więc leczyć się na bieżąco.

Dbaj o higienę

Bardzo ważna jest sama profilaktyka. O zęby trzeba systematycznie dbać. Tylko w ten sposób będzie je można utrzymać w dobrym stanie na całe lata. Ważne jest, regularnie szczotkować zęby i to najlepiej z użyciem dobrych preparatów. Warto użyć szczoteczki elektrycznej, która dużo skuteczniej pozwala pozbyć się wszelkich ubytków. Tymczasem dbanie o higienę nie jest wcale tak powszechne. Jak się okazuje, blisko połowa Polaków przyznaje się, że nie myje zębów dwa razy dziennie. Stąd już krótka droga do tego, by tworzyły się ubytki, a zęby psuły w zastraszającym tempie. Jeśli dopuścimy do poważnych uszkodzeń, nie pomoże nawet najlepszy dentysta z Tarnowskich Gór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *