Dlaczego ludzie unikają wizyt u dentysty?

Stan zębów Polaków jest zatrważający. Ponad połowa osób nie myje regularnie zębów, a o wizycie dentysty nie ma mowy. Czy rzeczywiście jest się czego bać i dlaczego ludzie unikają stomatologa? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Dentysta kosztuje

Wiele osób jest przerażonych ceną za wizytę u specjalisty. Rzeczywiście nie należy ona do najtańszych. Za sam przegląd trzeba zapłacić. Pocieszające jest to, że wiele zabiegów jest refundowanych z NFZ-u. Niestety, ten system finansowania ma swoje ograniczania. Jest limit zabiegów, które można wykonywać. Stosowane są również gorszej jakości komponenty. Dotyczy to przede wszystkim plomby. Standardem jest obecnie plomba światłoutwardzalna, która bardzo dobrze się trzyma, a do tego jest niewidoczna. Jej kolor upodobania się do reszty uzębienia. To powoduje, że jest ona zupełnie niewidoczna. Z tego powodu, choć samo usunięcie ubytku będzie całkowicie darmowe, to za materiał trzeba zapłacić we własnym zakresie. Warto jednak chodzić na regularne przeglądy. W ten sposób pozbycie się wady będzie znacznie mniej kosztowne. W gabinetach dentystycznych dysponują nowoczesnym sprzętem. Dentysta jest w stanie wykryć ubytek w zębie, zanim jeszcze pojawi się próchnica. W rezultacie, żeby wyleczyć zęba wystarczy zastosować płyn antybakteryjny. Koszt takiego zabiegu jest znacznie tańszy. Wiele gabinetów dentystycznych zdaje sobie sprawę, że ludzie mogą mieć problem z opłaceniem poważniejszych zabiegów. Proponuje więc swoim klientom rozłożenie płatności na raty.

Strach przed bólem

Ludzie boją się odwiedzać dentystę w obawie przed bólem. Pokutuje tu stereotyp, że wizyta u stomatologa jest bardzo nieprzyjemna, a samo znieczulenie paraliżuje całą twarz. W dzisiejszych czasach jest zupełnie inaczej. Środek znieczulający działa miejscowo, a jego ilość jest wyliczana komputerowo. Dzięki temu tuż po zabiegu można normalnie funkcjonować, rozmawiać, prowadzić samochód. W wielu gabinetach stosuje się też metodę sedacji wziewnej, która polega na tym, że podaje się klientowi gaz rozweselający. To rozluźnia i umożliwia na przeprowadzeni prac w dobrej atmosferze. Pacjent jest rozluźniony i niczego się nie boi. Nowoczesne urządzenia pozwalają na precyzyjnym leczeniu. Ubytek można zobaczyć na ekranie monitora. W ten sposób będzie wiadomo jak wielka jest wada. Co istotne dentysta może też łatwo wytłumaczyć pacjentowi na czym polega problem i zaproponować konstruktywne rozwiązanie.
Masz problem z zębami, odwiedź nasz salon: http://vita-dent.gliwice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *