Fanaberia czy realna pomoc? Plastyka warg sromowych to bardzo modny zabieg

Zabiegi ginekologii estetycznej stają się coraz bardziej modne. Nie inaczej jest w przypadku plastyki warg sromowych. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czy plastyka warg sromowych to realna pomoc, czy fanaberia.

Precz z dyskomfortem

Plastyka warg sromowych to zabieg, który jest stosowany u kobiet z asymetrią bądź też deformacją warg sromowych. W trakcie labioplastyki, jak inaczej określany jest ten zabieg, chirurg zmienia kształt warg sromowych większych i mniejszych. W ten sposób kobiety mogą pozbyć się wielu dolegliwości, z którym na co dzień się borykają, a co za tym idzie poprawia się ich jakość życia. Przede wszystkim nie odczuwają już one bólu w momencie, w którym uprawiają sport (jazda konna, jazda na rowerze) lub w trakcie współżycia z partnerem.

Fanaberia czy realna pomoc?

Asymetryczne lub zdeformowane wargi sromowe znacznie wpływają na komfort i jakość życia kobiet, w szczególności w sferze seksualnej. Czym więc jest plastyka warg sromowych – fanaberią czy realną pomocą? Zdecydowanie tym drugim. Ten zabieg ma przede wszystkim przywrócić wszystkim paniom dobre samopoczucie i podnieść ich samoocenę. Niestety, wciąż wiele osób krytycznie wyraża się na temat ginekologii plastycznej, czy też medycyny estetycznej. Ta druga gałąź medycyny jest wręcz przez wiele osób szykanowana, choć niesłusznie. W końcu wszystkie zabiegi z jej zakresu mają za zadanie pomóc kobietom oraz poprawić ich jakość życia.

Temat tabu?

Niezależnie od podziału na zwolenników oraz przeciwników ginekologii plastycznej i medycyny estetycznej, te zagadnienie zyskuje coraz większą popularność. Co za tym idzie, problemy natury intymnej przestają być tematem tabu, jak to było do tej pory. Ma to bardzo pozytywne znaczenie. Reportaże w telewizji, artykuły w prasie lub Internecie pokazały Polkom, że nie warto się wstydzić problemów intymnych i dobrze jest z nimi zwrócić się do ginekologa. Dzięki temu wiele kobiet otworzyło się i chętniej rozmawiamy między sobą na tzw. krępujące tematy, które nie powinny nas wprowadzać w dyskomfort. W końcu chodzi o nasze zdrowie, samopoczucie i samoocenę. Nie powinniśmy się wstydzić się swojego ciała, a w wielu przypadkach okazuje się, że wygląd warg sromowych nie odstaje od normy, jak to nam się wydawało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *