Ginekologia estetyczna dla kobiet po porodzie. Jak wygląda plastyka i ile kosztuje?

Ginekologia estetyczna pomaga wielu kobietom, w szczególności tym, które urodziły dziecko. W tym celu wiele z nich decyduje się na plastykę pochwy, która nie tylko poprawia jej wygląd, ale także życie seksualne. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak wygląda owa plastyka i ile kosztuje.

Jak przeprowadza się zabieg plastyki pochwy i ile on kosztuje?

Wbrew pozorom ginekologia estetyczna znana jest od wielu, wielu lat. Tak samo jest z chirurgiczną operacją pochwy. Stosowano jednak ten zabieg tylko w drastycznych sytuacjach, kiedy, na przykład: kobieta została źle zszyta i przez to cały czas odczuwała ból. Z tego też powodu dawniej przeprowadzono niewiele tego typu zabiegów. Dziś ich częstotliwość znacznie się zwiększyła, choć nadal wykonuje się ją w określonych przypadkach, do których należą znaczne zmiany w obrębie narządów płciowych. Jeśli mięśnie okrężne pochwy są nadmiernie rozciągnięte lub mięśnie dna miednicy są uszkodzone, wtedy może dojść do obniżenia się jednej, a nawet obu ściany pochwy, obniżenia krocza, czy nawet powiększenia się przedsionka pochwy. W momencie, w którym ma miejsce któryś z wyżej wymienionych przypadków, stosuje się waginoplastykę. Jej głównym celem jest zwężenie pochwy, przez co poprawia się napięcie jej mięśni. Sam zabieg trwa około 46 minut i najczęściej jest pod wpływem ogólnego znieczulenia. Po wykonaniu wagina plastyki kobieta powraca do całkowitej aktywności po kilku dniach, a do aktywności seksualnej po 6-8 tygodniach. Cena poporodowej plastyki krocza wynosi około 3 tys. zł.

Zabieg laserowy zamiast operacji

Jeszcze do niedawna problemy związane z rozciągnięciem się pochwy po porodzie, mogły być rozwiązywanego tylko operacyjnie. Jednak ginekologia estetyczna i technologia idą do przodu, dlatego też poprawić napięcie tkanek za pomocą zabiegu laserowego. Jest to o wiele bardziej bezpieczny i mniej bolesny zabieg. Jak działa? W dużym skrócie, energia lasera dociera do obszaru wejścia do pochwy i kanału pochwy, powodując przy tym ogrzanie się tkanek i zawartego w nich kolagenu. Pod wpływem temperatury włókna kurczą się, a co za tym idzie zmniejsza się również naświetlany obszar. Sam efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje się przez około 2 lata. Cena zabiegu jest bardzo podobna do opcji chirurgicznej interwencji, czyli kosztuje ponad 3 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *