Laserowe usuwanie zaćmy w 20 minut?

Masz problemy z zaćmą? A może chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zobacz, czy możliwe jest usunięcie katarakty w 20 minut i gdzie najkorzystniej jest się leczyć.

Czy katarakta i zaćma to ta sama choroba?

Owszem. Katarakta jest inną nazwą zaćmy. A na czym polega ta choroba? Jest to postępujące zmętnienie soczewki oka. Dotyka ono głównie osoby, które ukończyły 60-ty rok życia i wynika z naturalnego procesu starzenia się organizmu. Jednak ten problem nie dotyka jedynie emerytów i emerytek. Także młode osoby mogą zachorować na zaćmę. W jakich przypadkach? Stany zapalne oczu albo choroby przewlekłe, do których wlicza się między innymi cukrzycę, mogą być bezpośrednią przyczyną powstania katarakty. Również wszelkie urazy oka, a nawet głowy, które przebyliśmy w dzieciństwie lub w dorosłym życiu mogą spowodować powstanie tej choroby.

Objawy zaćmy

Do objawów zaćmy wlicza się nie tylko poroszony wzrok, ale także: efekt dwojenia się w oczach, czy niemożność widzenia w ciemnościach lub po zapadnięciu zmroku. Pacjenci, którzy borykają się z tą choroba, bardzo często narzekają na problemy z widzeniem podczas dnia. Odnoszą oni wrażenie, że światło dzienne ich oślepia, dlatego też ich wzrok jest pogorszony.

Laserowe usuwanie zaćmy w 20 minut?

Czy laserowe usuwanie zaćmy można wykonać w 20 minut? Wbrew pozorom jest to możliwe. Sam zabieg trwa około 20 minut i jest bezbolesny dla pacjenta. Jest to możliwe dzięki wysoce rozwiniętej technologii i dobremu sprzętowi, jakim dysponują kliniki okulistyczne. A gdzie można się leczyć? Laserowe usuwanie zaćmy jest przeprowadzane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niestety, w naszym kraju leczenie katarakty przez Narodowy Fundusz Zdrowia wymaga od pacjenta sporej ilości cierpliwości i nakładu czasu. Operacje są wyznaczane 2 lub 3 lata do przodu, co jest bardzo kłopotliwe w przypadku starszych osób, które nie posiadają tyle czasu. Inną opcją jest prywatne leczenie. Te z kolei wymaga od nas dużego nakładu finansowego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zabieg poza granicami kraju. Polacy coraz chętniej jeżdżą do Czech, aby się leczyć. Za zabieg płacą 2,5 tys. zł, ale za to, po powrocie do Polski, mogą ubiegać się o refundację. W ten sposób odzyskują około 2,1 tys. zł. Jak widać leczenie w Czechach jest opłacalne nie tylko pod względem zdrowotnym, ale też finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *