Nosisz aparat ortodontyczny? Dbaj szczególnie o zęby

Jeśli jesteś w trakcie korekcji zębów, powinieneś w szczególny sposób o nie dbać. Jak to zrobić? Są na to różne sposoby. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie szczoteczki i inne akcesoria, które umożliwią dostęp do trudno dostępnych miejsc. Dowiedz się, dlaczego jest to tak ważne i jak najszybciej odwiedź dobrego dentystę z Bytomia.

Nie dopuść do próchnicy

Dobrą pożywka dla rozwoju próchnicy są bakterie. Stąd też żeby trzeba regularnie szczotkować, by jak najdłużej utrzymać je w dobrym stanie na całe lat. Jeśli jednocześnie nosimy aparat ortodontyczny będzie to dużo trudniejsze. Wynika to z tego względu, że trudniej jest dotrzeć tradycyjną szczoteczką w przestrzenie znajdujące się pod zamkami aparatu. Co za tym idzie, próchnica tworzy się znacznie szybciej, a zęby się psują. Oczywiście bez aparatu też może do tego dojść. Niemniej jednak znacznie łatwiej jest utrzymać zęby w dobrym stanie, nie mając niczego na zębach. Stąd też, jeśli decydujemy się na aparat ortodontyczny warto w pierwszej kolejności odwiedzić dentystę, by pomógł nam uratować zęby. Dopiero, kiedy dentysta wyeliminuje nam wszystkie ubytki będzie można zgasić się do ortodonty. W ten sposób będzie można bardzo wiele zdziałać i zdecydować się na odpowiedni aparat ortodontyczny Bytom. Można zdecydować się na standardowe modele bądź też takie, które są wykonane z przezroczystych elementów. Dzięki temu aparat będzie mniej widoczny. Coraz więcej osób decyduje się na aparat ortodontyczny, który mocuje się po wewnętrznej stronie uzębienia, przez co jest on zupełnie niewidoczny na pierwszy rzut oka. Niezależnie jednak, jaki aparat ortodontyczny wybierzemy, musimy dbać o higienę w jamie ustnej.

Zaopatrz się w odpowiednie akcesoria do zębów

Czyszczenie zębów, na których znajduje się aparat ortodontyczny jest bardzo żmudne. Trzeba poświęcić na to sporo czasu, a do tego pamiętać, by takie rzeczy były wykonywane regularnie. Tylko w ten sposób będzie można wiele osiągnąć. Dobrze jest kupić specjalne wyciory ortodontyczne, które wyglądem przypominają szczoteczki do butelki, ale są dużo mniejsze. Ich zastosowanie pozwala uzyskać znacznie lepszy efekt. Można się dostać do trudno dostępnych przestrzeni, np. pod zamkami aparatu. Trzeba też kupować szczoteczki tradycyjne z lekkim wgłębieniem umożliwiającym dokładniejsze czyszczenie. Jeśli będziemy chcieli używać szczoteczki elektrycznej też nie będzie większych przeszkód, jednak trzeba dopasować odpowiednią końcówkę do szczoteczki. Warto też nosić ze sobą płyn do higieny jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *