Okulista Gliwice: ćwiczenia, które poprawiają wzrok

Oczy są jednym z najważniejszych zmysłów, który posiadamy. Niestety, biorąc pod uwagę tryb życia, jaki prowadzimy jest nam trudno utrzymać go w dobrym stanie. Jednym ze sposobów, by cieszyć się zdrowym wzrokiem przez całe lata, są ćwiczenia oczu, które mają za zadanie poprawienie naszego wzroku. Sprawdź, jak możesz dbać o swoje oczy.

Sposób na zmęczony wzrok

Obecnie spędzamy bardzo dużą ilość czasu przed komputerem, w szczególności jeżeli nasza praca tego od nas wymaga. Jeżeli czujemy, że nasze oczy są podczas pracy zmęczone wystarczy, że zasłonimy je na chwilę dłońmi. Warto też jak najczęściej odrywać wzrok od monitora, by popatrzeć na otoczenie albo to, co się dzieje za oknem. Także 5-minutowe przerwy, podczas każdej godziny pracy, pomogą odpocząć naszemu wzrokowi. Innym sposobem jest wodzenie wzrokiem za niektórymi rzeczami. Można w tym celu rysować palcem na blacie biurka różne koła lub inne dowolne obiekty geometryczne i podążać wzrokiem za ruchami naszych dłoni. Poza tym możemy co pół godziny przenosić wzrok na dowolny przedmiot znajdujący się w zasięgu naszego wzroku i możemy go w myślach obrysowywać oczami. Kolejną istotną kwestią, na którą zwraca uwagę okulista z Gliwic jest nawilżanie wzroku, dlatego warto robić sobie przerwy na tzw. szybkie mruganie. Istnieje również „joga” dla oczu, która pomaga naszym narządom wzroku odpocząć. By ćwiczyć jogę wystarczy, że spojrzymy kolejno: w górę, w dół, a następnie w lewo i w prawo, w górny lewy róg monitora i w jego górny prawy róg, potem zaś w dolny lewy róg i w dolny prawy róg. Na koniec „rysujemy oczami” koła – raz w jedną, raz w drugą stronę.

Inne ćwiczenia

W domu albo na dworze możemy wykonywać również inne ćwiczenia. Na świeżym powietrzu w dogodnym miejscu, jak park, możemy ćwiczyć tzw. „patrzenie” z zamkniętymi oczami. Polega to na tym, że w każdy słoneczny poranek „patrzymy” mając zamknięte oczy w słońce. Przy tej czynności poruszamy powoli głowę w górę i w dół, w prawo i w lewo, pamiętając o tym, by promienie słoneczne padały na twarz ze wszystkich stron. Początki wykonywania tego ćwiczenia mogą być dla nas bolesne, oczy mogą nam nawet łzawić. Na początku warto więc przesłaniać dłonią raz jedno oko, a raz drugie. W zaciszu naszego domu możemy z kolei wykonywać następujące ćwiczenie. Przyklejamy na ścianie, na wysokości oczu, dużą, czarną kropkę. Potem stajemy w odległości około metra od niej. Wpatrujemy się w figurę geometryczną głęboko oddychając. Kiedy zauważymy, że kropka zaczyna się w środku rozjaśniać, a wokół niej powstaje biała otoczka, przenosimy wzrok na ścianie. Powinniśmy na niej zobaczyć białą kropkę (odpowiednik tej czarnej, naklejonej na ścianie). Warto wykonać te ćwiczenie, bo, jak informuje okulista Gliwice , koło jest najzdrowszą figurą geometryczną dla naszych oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *