Pełne i luksusowe wyposażenie do salonu fryzjerskiego

Zakładanie salonu fryzjerskiego to nie bułka z masłem, ponieważ potrzeba tam naprawdę wielu rzeczy, od tych największych, jak myjnie fryzjerskie, po drobiazgi, jak różnego rodzaju szczotki oraz najlepsze kosmetyki do włosów.

Zdecydowanie do celu

Na początku musimy się zastanowić, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na naszą inwestycję i czy nas stać na to. Po pierwsze trzeba załatwić wszystko, co przy zakładaniu, jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Wszelkie pozwolenia, rejestracja działalności, wynajem odpowiedniej powierzchni. Później dopiero możemy się zastanawiać nad sprzętem specjalistycznym do naszego salonu. Przemyślmy, jakiego rodzaju salon chcemy założyć, bo może być to salon naprawdę luksusowy lub bardziej zwyczajny. Według mnie warto zainwestować w sprzęt najwyższej jakości, ponieważ daje nam on gwarancję, że posłuży nam przez wiele lat, bez konieczności jego wymiany, a utrzymują się na stałym wysokim poziomie jakości. Jak z większością rzeczy tak i tu jest tak, że inwestycja w to, co lepsze w ogólnym rozrachunku opłaca się bardziej. Wyposażmy więc nasz salon w niezwykle eleganckie i funkcjonalne sprzęty zaprojektowane specjalnie po to, by służyć takim salonom, jak nasze. Dobrym wyborem jest sprzęt od firmy Pietranera, której tradycja sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. To włoska jakość i styl, które prezentują się po prostu perfekcyjnie. Do tego dochodzi pewność, że Ci którzy od tak dawna zajmują się projektowaniem i wykonywaniem wyposażenia do salonu fryzjerskiego, robią to naprawdę dobrze i fachowo.

Czego nam potrzeba?

Zacznijmy od stwierdzenia, ile stanowisk fryzjerskich chcemy posiadać w naszym salonie, bo głównie od tego zależy wyposażenie do salonu fryzjerskiego, na jakie się zdecydujemy. Na początek zapewne wystarczą nam cztery lub pięć stanowisk, później możemy zainwestować w większą ilość. Każde stanowisko musi być wyposażone w regulowanej wysokości fotel fryzjerski. Trzeba również zakupić myjnie fryzjerskie, również z regulowaną wysokością. Daje to wygodę zarówno dla fryzjera, jak klientów, ponieważ osoba strzygąca nie musi się schylać do niskich klientów a także do dzieci. Oprócz tego należy wybrać takie szafki, które będą bardzo funkcjonalne. Ciekawym wyborem są te z przezroczystymi szufladami, dzięki czemu dokładnie widać, co gdzie się znajduje, ułatwia to poszukiwanie potrzebnych nam przedmiotów. A jest ich wiele. Standardowo pod ręką musimy mieć suszarkę, kilka rodzajów szczotek, grzebieni, spinek, a także całą gamę kosmetyków, jak również spryskiwacz do włosów. Takie wyposażenie do salonu fryzjerskiego musi stać na najwyższym poziomie. Musimy stosować profesjonalne kosmetyki, których klientki nie dostaną w przeciętnym sklepie. Wtedy widzą one, że warto przyjść do fryzjera, że używa on lepszych kosmetyków. Wtedy chętniej pytają o poradę.

Zadowolony klient to pewny zysk

Zainwestujmy w profesjonalne wyposażenie do salonu fryzjerskiego, po to by mieć spokojną głowę, klienci, którzy do nas przychodzą musza być zadowoleni, wtedy polecą nas innym, wtedy nasz salon zacznie odwiedzać więcej osób, wtedy będziemy pewni tego, że spełniliśmy nasze cele i założenia. Starajmy się zawsze, jak najdelikatniej przekonać klienta do najtrafniejszych decyzji, nawet jeśli jest przekonany, że chce koniecznie fryzurę, w jakiej nie będzie wyglądał dobrze. Rozmowa z naszym klientem jest zawsze najważniejsza, do fryzjera idzie się nie tylko obciąć włosy, ale i porozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *