Szybkie i bezpieczne usuwanie zaćmy w Czechach

Zaćma jest chorobą, która nieleczona może doprowadzić nawet do ślepoty. W naszym kraju, ze względu na bardzo długie terminy na wyznaczenie zabiegu, leczenie tej przypadłości nie jest aż tak skuteczne i proste jakbyśmy tego chcieli. Na szczęście dla Polaków pojawiła się alternatywa w postaci naszych sąsiadów, Czechów.

Operacja zaćmy – co trzeba wiedzieć?

Zabieg usuwania zaćmy jest praktycznie bezbolesny i w większości przypadków nie ma wskazań do użycia narkozy. W trosce o komfort pacjenta podawany jest miejscowy środek znieczulający. Sam zabieg nie jest długi, trwa zaledwie 20 minut. Jeżeli zaś chodzi o pobyt w szpitalu to jest on niewiele dłuższy. Od momentu wizyty kwalifikującej aż po rekonwalescencję spędzimy w szpitalu tylko 6 godzin i pojawimy się w nim dopiero następnego dnia, na wizycie kontrolnej. Warto tutaj wspomnieć, iż personel w szpitalu mówi w języku polskim, więc nie musimy się obawiać bariery językowej. Jak widać usuwanie zaćmy w Czechach nie trwa długo od strony technicznej, a jak to wygląda od strony formalnej?

Formalności

Formalności, wbrew pozorom, też nie są wymagające. Na samym początku musimy się umówić w szpitalu w Skoczkowie na badania. Podczas tej wizyty ustalany jest termin operacji oraz rejestracja. Do szpitala zgłaszamy się dopiero w dzień przeprowadzenia zabiegu. Tam będzie na nas czekał autokar, który przewiezie nas za granicę czeską, do Stonavy. Podróż nie będzie ani długa ani męcząca, ponieważ placówki są od siebie oddalone jedynie 25 kilometrów. Po skończonym zabiegu możemy wrócić następnego dnia do Polski, by dopełnić wszelkich formalności z Narodowym Funduszem Zdrowia. Sama operacja usuwanie zaćmy w Czechach kosztuje 2500 zł, co w przeliczeniu na czeskie korony daje sumę około 16000. Pieniądze za zabieg płacimy w Stonavie, ale po złożeniu wniosku do Narodowego Funduszu Zdrowia, możemy odzyskać około 2100zł. Wystarczy wypełnić wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych za granicami naszego kraju, a następnie poczekać aż zostanie on rozpatrzony. Zazwyczaj trwa to 30 dni, a w przypadkach, gdy jest konieczne postępowanie wyjaśniające, 60 dni. Leczenie zaćmy w Czechach ma wiele zalet. Po pierwsze koszty prawie całkowicie są zwracane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Po drugie, terminy czekania nie są tak odległe, jak to bywa w przypadku naszego kraju, a sama podróż oraz jej organizacja przebiega bardzo sprawnie. Placówki w Skoczkowie oraz Stonavie zadbały o to, by wszystkie sytuacje związane z formalnościami nie były dla pacjenta uciążliwe i by mógł on się skupić na najważniejszej rzeczy, którą jest jego zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *