Trudne słowo na dziś: labioplastyka?

Czy zdarzają się czasami w Twoim życiu sytuacje, w których rozmówca używa nieznanego Ci słowa? Myślisz wtedy: czy ja jestem głupi, czy to słowo naprawdę jest trudne i nieoczywiste? Podobna sytuacja może mieć miejsce przy grze w scrabble: ktoś wymyśla dziwne słowo i nie wiesz, czy na pewno można mu je uznać. Dobry przykład tutaj to labioplastyka.

Co to jest labioplastyka?

Co to właściwie jest – zastanawiasz się. Później sięgasz do wyszukiwarki i wujek Gugiel nie pozostawia już żadnych wątpliwości: pod tym terminem kryje się zabieg polegający na korekcie przerośniętych warg sromowych. Nigdy nie słyszałeś o takim pojęciu, ale cóż – widocznie niektórzy korzystają z tego rodzaju usług.
Idziesz do swojej dziewczyny i pytasz, czy ona wie, jakie jest znaczenie tego słowa. Mówi, że nie ma pojęcia, a Tobie kamień spada z serca. Uff, czyli ona nigdy nie poddała się takiej operacji! Ale właściwie, dlaczego poczułeś ulgę? Przecież labioplastyka to nic złego. Ludzie nie wybierają, jacy się rodzą – a kiedy rodzą się nieperfekcyjni, to mogą poprawić coś w swoim wyglądzie za pomocą tego rodzaju zabiegów.

Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Po chwili myślisz, że właściwie nie ma się z czego śmiać. Należy się cieszyć, że medycyna posunęła się tak bardzo do przodu i ewentualne wady genetyczne nie przekreślają człowieka na całe życie. W tym szczególnym wypadku ktoś mógłby mieć poważną traumę i przykre doświadczenia seksualne, a taki zabieg zmieni jego postrzeganie swojego ciała. Jedni rodzą się z odstającym uchem, inni z krzywym nosem, a jeszcze inni z przerośniętymi wargami sromowymi – i jest to zupełnie naturalne. W dawnych czasach ludzie musieli narażać się na drwiny i wyszydzanie, a dziś wystarczy tylko odłożenie odpowiedniej sumy pieniędzy i wybranie się na zabieg.

Opublikowano: Zdrowie Kategoria:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *