Wygodne stanowiska fryzjerskie: co zrobić by klient poczuł się jak gwiazda filmowa?

Nowa fryzura pomaga osiągnąć oszałamiający efekt, a przede wszystkim przekłada się na dobre samopoczucie. Wiele klientek wybiera się do fryzjera, by poprawić sobie humor. Uczesanie powinno być stylowe i gustowne. Niektóre panie czerpią inspiracje z filmów i informują, że chcą wyglądać jak ich ulubiona serialowa bohaterka.

Gwiazdy telewizji na tapecie

Osoby publiczne są stale na świeczniku. Każdy ich ruch jest obserwowany i komentowany na portalach branżowych zajmujących się modą oraz w plotkarskich czasopismach. Oprócz wielu wpadek zwraca się też uwagę na wygląd celebrytów. Nic dziwnego, bo ich wizerunek jest kształtowany przez rzesze stylistów, którzy pomagają dobrać idealne rozwiązanie. Ich fryzura, jak i kreacja, są dobrze przemyślane, dlatego idealnie wyglądają na wybiegach i w telewizji. Zwyczajne zapracowane kobiety nie mogą skorzystać z personalnego stylisty, ale uczesanie w sposób podobny do telewizyjnych gwiazd pomaga z zyskaniu pewności siebie i poprawia samopoczucie. Fryzjerów to nie dziwi. Odkąd pojawiły się pierwsze polskie „tasiemce” dużo klientek przychodzi i chce się podobnie uczesać. Trzeba jednak pamiętać, ze nie każda fryzura pasuje do konkretnej osoby. Profesjonalny stylista powinien sam ocenić, czy może w taki sposób obciąć i wymodelować włosy, czy lepiej zaproponować inną fryzurę. Przykładowo nie każdy dobrze wygląda w grzywce. Warto jednak podejść do tematu rozsądnie. Można dopasować do klienta jeden z elementów uczesania gwiazdy, a resztę zmodyfikować. Ważne jest, by słuchać co mówią same zainteresowane. W ten sposób można dostawać stylizację do ich faktycznych oczekiwań. Jeśli panie będą zadowolone za jakiś czas, wrócą do salonu ponownie.

Zadbaj o komfort

Żeby zadbać o stały dopływ klientów, trzeba zrobić wszystko, by wizyta minęła im w dobrych warunkach. Tylko jeśli będą dobrze wspominać czas spędzony w gabinecie, będą tam chciały wrócić. Żeby poczuły się wyjątkowo, jak prawdziwe gwiazdy, należy zrobić wszystko, by zapewnić im komfort. Pomieszczenie musi być wyposażone w stylowe stanowiska fryzjerskie. Fotele powinny być miękkie, by miło się na nich siedziało. Dobrze jest zamieścić podnóżki. Sporym utrudnieniem jest długi czas oczekiwania. By uprzyjemnić to w jakiś sposób, należy zapewnić przestronne miejsce, w którym panie będą czekały na swoją kolej. Można podrzucić im kolorowe czasopisma, żeby mogły się czymś zająć. Nie bez znaczenie jest też sam wystrój. Stanowiska fryzjerskie i wyposażenie zakładu powinno być spójne i jednorodne. Wnętrze powinno inspirować. Warto w tym celu poszukać ciekawych aranżacji w magazynach specjalizujących się w wystroju pomieszczeń. Ciekawym sposobem jest też odwiedzenie targów branżowych, na których można szukać wielu inspirujących propozycji. Przy okazji poznamy tam najnowsze trendy i dowiemy się jak dobrze uczesać klientki. Pamiętajmy, że fryzura jest swego rodzaju reklamą. Jeśli parę osób spyta się, gdzie ich koleżanka była u fryzjera, bo bardzo im się podoba sposób obcięcia, to może się to przełożyć na zwiększony ruch w salonie. Dlatego warto się przyłożyć i stale podnosić kwalifikacje. Co jakiś czas organizowane są szkolenia, na których prezentuje się najnowsze techniki. Ukończenie takiego kursu będzie się wiązać z tym, że przybędzie więcej zadowolonych klientów. Wielu właścicieli zakładów fryzjerskich dba o rozwój pracowników. Niestety, wciąż zdarzają się salony, w których tnie się tylko w jeden sposób, ale są to ewenementy.
Sięgnij po więcej ciekawy inspiracji http://www.pietranera.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *