Zabieg liposukcji – jakich efektów można oczekiwać?

Restrykcyjne przestrzeganie odpowiedniej diety i regularna aktywność fizyczna to najlepsze metody, pozwalające na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Czasami jednak zdarza się, że dieta i ćwiczenia nie przynoszą pożądanych rezultatów. Czy to oznacza, że w takich przypadkach pozbycie się tłuszczu jest niemożliwe? Oczywiście, że nie. W tym miejscu z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Ze statystyk wynika, że Polki decydują się na operacyjną redukcję tkanki tłuszczowej niemal tak samo często, jak na powiększanie piersi czy korektę kształtu i wielkości nosa. Jakich efektów można spodziewać się po tym zabiegu?

ODSYSANIE TŁUSZCZU TO NIE ZABIEG KOSMETYCZNY

Chirurgia plastyczna umożliwia odsysanie tłuszczu z różnych części ciała. Najczęściej przeprowadza się zabiegi na brzuchu, pośladkach, udach, łydkach, ramionach, policzkach i podbródku. Zabiegowi liposukcji bardzo często towarzyszy lipektomia, czyli usunięcie nadmiaru skóry. W przypadku pacjentów cierpiących na znaczną otyłość, jest to jedyna metoda, zapewniająca zadowalające efekty.
Odsysanie tłuszczu może dać spektakularne efekty, w postaci płaskiego brzucha, jędrnych i kształtnych pośladków czy idealnie zgrabnych nóg. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie jest to mało inwazyjny zabieg, a bardzo poważna operacja. Decyzja o jej wykonaniu powinna zatem zostać dokładnie przemyślana.

CZY EFEKTY SĄ TRWAŁE?

Celem liposukcji jest trwałe usunięcie nadmiaru komórek tłuszczowych. Można zatem przypuszczać, że efekt będzie trwały. Praktyka pokazuje jednak coś zupełnie innego. O ile usunięte komórki tłuszczowe nie są w stanie się odrodzić, to po wykonanym zabiegu, może dojść do gwałtownego namnażania się komórek, które pozostały w ciele pacjenta. Rozwijają się one poza obszarem, w którym został przeprowadzony zabieg, tworząc w ten sposób wyjątkowo nieestetyczne pogrubienia. Osoby, które poddały się odsysaniu tłuszczu, muszą zatem przestrzegać rygorystycznej diety i dbać o regularną aktywność fizyczną. Tylko w ten sposób można uniknąć nawrotu otyłości i deformacji sylwetki.

KTO MOŻE PODDAĆ SIĘ ZABIEGOWI?

Liposukcja jest zalecana tym osobom, u których dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Należy jednak wiedzieć, że przeprowadzenie zabiegu nie jest możliwe w każdym przypadku. Chirurgia plastyczna to nie kosmetyka, aby możliwe było wykonanie operacji, pacjent musi wykazywać odpowiedni stan zdrowia. Czynnikami dyskwalifikującymi będą m.in. cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi i choroby układu sercowo-naczyniowego.

 

Zapraszam na stronę kliniki wykonującej zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – art-med.com.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *