Zabiegi medycyny estetycznej nie tylko dla celebrytów

Wielu osobom wydaje się, że zabiegi z medycyny estetycznej są przeznaczone tylko dla znanych osób. Nic bardziej mylnego. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, kto może wykonać tego typu zabiegi.

Medycyna estetyczna – młoda dziedzina medycyny, która zdobywa popularność

Medycyna estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, której oszałamiająca kariera rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych we Francji, a nie jak powszechnie się uważa w Stanach Zjednoczonych. W latach dziewięćdziesiątych dotarła do Polski, gdzie przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Powstaje coraz więcej klinik, a zabiegi medycyny estetycznej nie są już wyłącznie zarezerwowane dla gwiazd, ale służą poprawie komfortu życia wszystkim potrzebującym.
Przeciętny człowiek postrzega medycynę estetyczną dokładnie w taki sposób, w jaki jest widoczna w mediach, czyli jako wykonywanie zabiegów służących wyłącznie poprawianiu urody i opóźniania efektów starzenia się. Większość z nas postrzega zabiegi medycyny estetycznej wyłącznie jako kaprys, na który mogą sobie pozwolić wyłącznie celebryci, i to obciążony w dodatku sporym ryzykiem. Znanych jest bowiem wiele przypadków osób oszpeconych w wyniku zbyt dużej liczby operacji, komplikacji lub wyboru lekarza bez odpowiednich uprawnień. Medycyna estetyczna ma jednak zupełnie inne oblicze, ponieważ z definicji służy poprawie jakości życia pacjentów. I tu pojawia się ta zauważalna dla nas różnica- dla jednego dyskomfortem są „kurze łapki”, dla innego blizny szpecące np. po poparzeniu. Ta dyscyplina traktuje jednak wszystkie przypadki jednakowo i służy usuwaniu wszelkich niedoskonałości o różnorakim podłożu, co w efekcie ma się się przełożyć na uzyskanie satysfakcji z własnego wyglądu.

Zabiegi, które pomodgły już wielu osobom

Medycyna estetyczna głównie nastawiona jest na działania profilaktyczne, jednak służy także leczeniu bardzo zaawansowanych zmian. Chociaż w wielu przypadkach skupia się na wstrzymywaniu procesów starzenia i likwidacji istniejących zmarszczek, daje wymierne efekty w walce z wieloma innymi problemami natury estetycznej. Ponad najpowszechniejszą problematyką starzenia medycyna estetyczna zajmuje się także korektą wszelkich defektów estetycznych o rożnym podłożu. Zalicza się do nich blizny, rozstępy, otyłość miejscowa, zbyt małe piersi, cellulit oraz inne defekty powodujące dyskomfort w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *