Zadbaj o wzrok. Postaw na okulary ochronne do komputera

Praca przed komputerem jest bardzo wymagająca dla oczu. Promieniowanie pochodzące z komputera wysusza wzrok. Dodatkowo patrzenie cały czas na jeden punkt może doprowadzić do zwiotczenia mięśni soczewki oka, co bezpośrednio przekłada się na problemy z akomodacją. Jak chronić wzrok. Jednym ze sposobów jest odwiedzeni dobrego optyka z Gliwic.

Dlaczego wzrok się niszczy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Powodów jest kilka. Po pierwsze promieniowanie rentgenowskie. Wprawdzie, w nowszych modelach monitorów taki problem zdarza się bardzo rzadko, jednak w starszych typach problem może występować. Na szczęście w większości biur używa się już nowoczesnych i płaskich monitorów, które nie są takie szkodliwe dla wzroku. Jednak nie da się całkowicie wyeliminować tego problemu. Szczególnie niebezpieczne jest promieniowanie niebiesko-fioletowe, które naraża oczy na szybsze starzenie, większe zmęczenie, a nawet uszkodzenie siatkówki. Żeby temu zapobiec, zaleca się specjalne okulary ochronne do komputera Gliwice. Są to modele, których szkła dodatkowo pokrywane są powłoką antyrefleksyjną, która chroni przed szkodliwym działaniem monitora. U osób, które noszą okulary korekcyjne antyrefleksy są standardem. Coraz częściej jednak decydują się na nie młode osoby, u których nie stwierdzono żadnych wad wzroku. Noszą oni tzw. „zerówki”, czyli zwykłe szkła, które nie korygują wad wzroku, a jedynie odbijają światło monitora podczas pracy. Praca przed komputerem to jednak nie wszystko o czym należy pamiętać. Bardzo szkodliwe jest również długie patrzenie w jedno miejsce. Praca biurowa właśnie tym grozi. W dłuższej perspektywie może to doprowadzić do tego, zmętnienia mięśni soczewki oka. To z kolei przełoży się na problemy z akomodacją, co już bezpośrednio grozi problemami z widzeniem i systematycznie pogarszającym się wzrokiem.

Jak się chronić?

Przede wszystkim, warto sięgnąć po okulary ochronne do komputera Gliwice, jednak to nie wszystkie możliwe sposoby. Można zaopatrzyć się w specjalne krople nawilżające rogówkę oka. W ten sposób oko nie będzie się tak szybko przesuszać, a my będziemy je w stanie zachować przez dłuższy czas w dobrym stanie. To jednak nie wszystko. Warto też ćwiczyć oko. Należy patrzeć w różne strony, wodzić wzrokiem za jakimś przedmiotem, by gałka oczna się ruszała. Przynajmniej raz na dwie godziny zaleca się na kilkanaście sekund oderwać wzrok od komputera. Nie bez znaczenie jest także oświetlenie w biurze, które także może być odpowiedzialne za zbyt szybkie przesuszanie się rogówki. Jeśli jest taka możliwość, najlepiej pracować tuż przy oknie, by ochronić oko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *